google badge ios badge google badge

Search posts by:

Newsletter successfully sent
Failed to send newletter

AlwaysFree: Epidemia omicron w Chinach powoduje drżenie w globalnych łańcuchach dostaw

Author: SSESSMENTS

Światowe sieci łańcucha dostaw szykują się na dodatkowe wstrząsy wynikające z wybuchu epidemii omikronów w Chinach. Fabryki mogą pozostać otwarte w ramach rygorystycznych chińskich środków ograniczania wirusów w 2020 i 2021 roku. Jednak druga co do wielkości gospodarka na świecie prawdopodobnie nałoży jeszcze ostrzejsze ograniczenia, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zakaźnego szczepu Omicron, który ma zakłócić funkcjonowanie portów i fabryk. Analitycy ostrzegali, że poważne przestoje produkcyjne lub logistyczne w Chinach będą miały ogromny wpływ na globalne środowisko gospodarcze.

Fabryki odzieży i dostawy gazu są zamknięte wokół Ningbo, jednego z najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie, z powodu wybuchu szczepów delta i omicron. W zamkniętym mieście Xi’an zamykane są również zakłady produkujące chipy komputerowe. Anyang w prowincji Shaanxi zainicjował we wtorek blokadę w całym mieście, podczas gdy Tianjin, gdzie znajduje się dziewiąty co do wielkości port na świecie pod względem przepustowości ładunków, zaczął blokować dwa miasta. Władze w Shenzhen, głównym centrum technologicznym Chin, zaostrzyły we wtorek ograniczenia dla pojazdów wjeżdżających do miasta, wywołując obawy dotyczące opóźnień w pobliskim porcie Yantian.

Surowe restrykcje w Chinach pojawiają się, gdy globalne sieci łańcucha dostaw już borykają się z niedoborami kierowców ciężarówek, kontenerów i statków. Frederic Neumann, ekonomista w HSBC Holdings Plc ostrzegł, że jeśli Chinom i reszcie Azji nie uda się powstrzymać wirusa, wywoła to „matkę wszystkich potknięć w łańcuchu dostaw”.

Tags: All Products,AlwaysFree,Asia Pacific,China,NEA,Polish

Published on January 13, 2022 12:11 PM (GMT+8)
Last Updated on January 13, 2022 12:11 PM (GMT+8)