google badge ios badge google badge

Search posts by:

Newsletter successfully sent
Failed to send newletter

AlwaysFree: omikron Çin liman kenti Dalian'a yayılarak tedarik zincirini daha da tehdit ediyor

Author: SSESSMENTS

Çinli yetkililer Perşembe günü Dalian'da en az bir kişinin bulaşıcı koronavirüs Omicron varyantı tarafından enfekte olduğunu bildirdi. İlk hasta asemptomatik ve iddiaya göre Çarşamba günü en az 137 yeni vakası olan komşu şehir Tianjin'deki kolejde virüs kaptı. Dalian da bir saniye bildirdi COVID -19 vaka, ancak Omicron olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Dalian, Tianjin gibi, Çin'in önemli liman şehirlerinden biridir. Limanları dünyanın ilk 20'si ve toplam 25 milyonluk bir iş hacmini yönetiyor TEU İki şehir, Şubat ayında Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak olan başkent Pekin'e de yakın. Gemi takip verileri, gemilerin iki limanda virüs kısıtlamalarından kaçındığını ve Şanghay'a yönlendirildiğini ve buradaki tıkanıklığı kötüleştirdiğini gösterdi. Denizcilik sektörü kaynakları, tıkanıklığın konteyner gemilerinin programlarını yaklaşık bir hafta geciktirebileceğini söyledi.

Bir sözcüye göre Toyota Motor Corp, hükümetin zorunlu kıldığı testlere uymak için Pazartesi gününden bu yana Tianjin'de üretimi askıya aldı. Volkswagen AG ayrıca bir başka Çin liman kenti olan Tianjin ve Ningbo'daki son salgınlarda ortak girişim tesislerini kapattı. Airbus, Tianjin'deki montaj tesisinin kısıtlamalardan etkilenmediğini söyledi. Panasonic Corp ve Sony Group Corp, Dalian'da faaliyet gösteriyor.

Ulusal Sağlık Komisyonu Perşembe günü 41'i Tianjin'de ve 76'sı Henan eyaletinde olmak üzere 124 yerel enfeksiyon bildirdi. Komisyon, Dalian'daki ikisi de dahil olmak üzere dokuz enfeksiyonun hiçbir semptom göstermediğini söyledi. Pekin sakinlerine yerlerinde kalmalarını söyledi ve onları Ay Yeni Yılı tatillerini evde geçirmeye teşvik etti.

Tags: All Products,AlwaysFree,Asia Pacific,China,NEA,Turkish

Published on January 14, 2022 10:29 AM (GMT+8)
Last Updated on January 14, 2022 10:29 AM (GMT+8)