google badge ios badge google badge

Search posts by:

Newsletter successfully sent
Failed to send newletter

AlwaysFree: gemiler COVID-19 bordürlerinden kaçındıkça shanghai limanında tıkanıklık büyüyor

Author: SSESSMENTS

Dünyanın en büyük konteyner limanı olan Şanghay, gemilerin bir Omicron salgını nedeniyle liman yakınlarındaki bazı kamyon taşımacılığı hizmetlerini askıya aldığı Tianjin'den yön değiştirdiği için artan bir tıkanıklıkla karşı karşıya. Gemi takip verilerine göre, gemiler de güneydeki Xiamen'e yeniden yönleniyor. Denizcilik sektörü kaynakları, Şanghay'daki tıkanıklığın konteyner gemilerinin programlarını yaklaşık bir hafta geciktirebileceğini söyledi.

Tianjin, işçilerin katılmasına izin vermek için yarım günlük bir ara verdi COVID -19 testi, son derece bulaşıcı suşun yayılmasını kontrol altına almaya çalıştı. Endüstri kaynakları, sürücülerin limana girmek için her gün test edilmesi gerektiğinden, önlemin kamyon taşıma kapasitesini yarıya indirdiğini söyledi. Shenzhen'deki Shekou terminali, kamyon sürücülerini test etmeye ve kargo kabullerini kısıtlamaya başladı ve bu da limanda gemi kuyruğu oluşmasına neden oldu.

Omicron liman kenti Dalian'a da yayıldığı için Şanghay liman tıkanıklığı daha da kötüleşebilir. Bu tıkanıklık, yaklaşmakta olan Çin Yeni Yılı kapanışlarıyla birleştiğinde, Avrupa ve Kuzey Amerika'da zaten tıkalı olan geçitlere doğru dalgalanabilir.

Tags: All Products,AlwaysFree,Asia Pacific,China,NEA,Turkish

Published on January 14, 2022 10:59 AM (GMT+8)
Last Updated on January 14, 2022 10:59 AM (GMT+8)