google badge ios badge google badge

Search posts by:

Newsletter successfully sent
Failed to send newletter

AlwaysFree: Çin, bir yıldan uzun süredir en yavaş ekonomik büyümeyi kaydetti

Author: SSESSMENTS

Çin ekonomisinin dördüncü çeyrekte, emlak piyasası krizinin derinleşmesi ve dış ticaretten kaynaklanan aksamaların sürüklediği, bir yıldan fazla süredir en yavaş hızda büyüdüğü tahmin ediliyor. COVID -19 salgın. Bloomberg anketine katılan ekonomistler, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin 2021'in son çeyreğinde %3,6 büyüdüğünü tahmin ediyor, bu 2020'nin ikinci çeyreğinden bu yana en yavaş. -varlık yatırımı. Hükümet bu verileri Pazartesi günü açıklayacak.

Çin'in emlak sektöründeki kredi sıkışıklığı çok az gevşeme belirtisi gösterdi. Ekonomistler, Çin'in emlak yatırımındaki büyümenin 2021'de %5,2'ye yavaşladığını ve hükümetin ev stoklarını kısmak için kampanya yürüttüğü 2015'ten bu yana en yavaş olduğunu tahmin ediyor. Emlak çöküşü ve düşük altyapı yatırımının sabit kıymet yatırım büyümesini %4,8'e kadar yavaşlatması bekleniyor.

Tüketici harcamaları, tekrarlanan yerel karantinalara yol açan ara sıra ortaya çıkan virüs salgınları nedeniyle pandemi öncesi seviyelere toparlanamadı. Ekonomistler, perakende satış büyümesinin Aralık ayında yıllık bazda %3,8'e yavaşladığını gördüler. Yavaşlayan gelir artışı ve kötüleşen iş piyasası da tüketici güveni üzerinde baskı oluşturdu.

Analistler, çok sektörlü yavaşlamaların merkez bankasının borçlanma maliyetlerini düşürmesini desteklediğini söyledi. Ankete katılan ekonomistlerin çoğu, Çin Halk Bankası'nın bir yıllık orta vadeli borç verme olanağını %2,95'te sabit tutacağına inanıyor, ancak bir kesinti için koro büyüyor. Pazartesi günü, PBOC gösterge faiz oranlarının düşürülüp düşürülmeyeceğine ve vadesi gelen politika kredilerinin yenilenip çevrilmeyeceğine karar verecek. CNY 500 milyar (79 milyar $) ileride GDP veri sürümü.

Tags: All Products,AlwaysFree,Asia Pacific,China,NEA,Turkish

Published on January 14, 2022 10:15 AM (GMT+8)
Last Updated on January 14, 2022 10:15 AM (GMT+8)