google badge ios badge apk badge

Search posts by:

Newsletter successfully sent
Failed to send newletter

AlwaysFree: Çin, "sıfır covid" politikasının ekonomik maliyetlerini ödeyecek: analistler

Author: SSESSMENTS

2021'de Çin, virüsün yayılmasını engellemeyi başardı. COVID -19 hala ekonomisini yıllık %8 oranında büyütüyor. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi sınırlarını kapatırken bile, doğrudan yabancı yatırımlar akmaya devam etti ve ihracat artmaya devam etti. Ancak analistler, Çin'in acımasız kısıtlamalarının kendi fiyatlarına sahip olduğuna inanıyor. Goldman Sachs, Pekin'in sıfır toleransının ekonomik zararını söyledi. COVID -19, her yeni varyant daha bulaşıcı hale geldikçe zamanla bozuluyor gibi görünüyordu.

Yatırım bankası, Çin aşılarının Omicron'a karşı yetersiz korumaya sahip göründüğünü söyledi. Bu nedenle, nüfusunun %87'si aşılanmış olsa bile, Çin'in Xi'an ve Anyang'da olduğu gibi her yeni enfeksiyon kümeleri bulduğunda şehir çapında karantinaları yeniden başlatması bekleniyor. Sıkı karantinalar yerel işletmelere zarar verir, tüketici güvenini ve harcamaları zedelerken aynı zamanda tedarik zincirlerini hırpalar. Sonuç olarak, endüstriyel üretim ve perakende satışlar üzerindeki aşağı yönlü baskı artmaya devam ediyor.

Goldman Sachs Çin'i düşürdü GDP 2022 için büyüme görünümü, daha fazla beklenti üzerine COVID -19 ticari faaliyet kısıtlamaları. Çin'i yansıtıyor GDP En son salgınlardan kaynaklanan aşağı yönlü risklere atıfta bulunarak, 2022'de önceki %4,8 tahminine kıyasla %4,3 büyümek. Wall Street bankası ayrıca, ülke çapında bir kilitlenmeyi içeren aşırı bir senaryoda, Çin'in yıllık büyümesinin 1976'dan bu yana en kötü performans olan %1,5'e düşebileceğini kaydetti.

Tags: All Products,AlwaysFree,Asia Pacific,China,NEA,Turkish

Published on January 14, 2022 11:33 AM (GMT+8)
Last Updated on January 14, 2022 11:33 AM (GMT+8)